Kožuchy

Viac info o aktuálnych modeloch a eventoch nájdete na našej novej stránke darincollection.com

6 dôvodov prečo nosiť kožuch

 

Prirodzené teplo a priedušnosť – nič neudrží Vaše telo v zime v teple viac, ako prírodné materiály. Kožušina, ako prírodný materiál umožňuje telu dýchať. Bez ohľadu na počasie sa budete vo svojom kožuchu vždy cítiť príjemne.

Pohodlie – näkké, zmyselné a pritom praktické. Dnešné technológie spracovania kožušín zabezpečujú pohodlné nosenie v každom počasí a pri každej príležitosti. Zabudnite na ťažké kožuchy. Spoločnosť Bortolami Collection svojim klientom ponúka modely spracované moderným spôsobom na každý deň.

Nadčasovosť – kožuchy a doplnky z kožušín nikdy nevyjdú z módy. Zvodná krása má vo svete módy svoje stále miesto. Stačí sa len pozrieť na prácu uznávaných dizajnérov, ktorí vo svojich kolekciách stále kreatívne využívajú kožušiny.

Všestrannosť – zabudnite na klišé, že kožuchy sú vhodné len na slávnostné príležitosti. Dnes môžete svoje kožušinové kúsky nosiť všade. Hodia sa k rifliam aj k šatám. Existuje len jedno pravidlo: vytvorte si svoj vlastný štýl!

Trvácnosť – kožušiny sa okrem luxusného vzhľadu vyznačujú aj dlhou životnosťou. Vzhľadom k tomu môže byť Váš kožuch renovovaný, redizajnovaný a upravovaný znovu a znovu. Radosť so svojho kožucha môžete mať desiatky rokov. Nezabúdajte však, že trvácnosť ide ruka v ruke so správnou starostlivosťou o kožušiny.

Ekológia – obchod s kožušinou je regulovaný predpismi Európskej únie, aby sa zamedzilo obchodovaniu s ohrozenými druhmi. Kožušinu môžeme považovať za príklad pre udržateľné využívanie obnoviteľných zdrojov. Takúto reguláciu obchodu s kožušinami, podporuje aj World Wildlife Fund (WWF). Naše štúdio Bortolami túto reguláciu podporuje.

11 pravidiel pri starostlivosti o kožuch

 

Váš kožuch noste s radosťou a noblesou. Dáma ako vy si to zaslúži. Kožuch treba skutočne nosiť. Zima kožušinám zachová ich krásu a lesk!

Ak Váš kožuch zmokne, otraste z neho vodu a nechajte ho visieť v dobre vetranej miestnosti. Držte ho ďaleko od priameho ohrievania alebo radiátora, ktorý môže zapríčiniť vyschnutie kožušiny aj kože. Teplota nesmie prekročiť + 20° C, relatívna vlhkosť by mala byť 50% ± 10%.

Kožuch chráňte pred dlhodobým vystavením priameho svetla. Môže tým utrpieť jeho farba. Pri bežnom nosení slnečné svetlo samozrejme neškodí.

Na zavesenie kožucha používajte široko-ramenný vešiak. Nikdy nie drôtený. Kožuch musí byť zapnutý a doprajte mu čo najväčší priestor vo vašej skrini. Vyhnete sa tým nežiadúcim zalomeniam a deformáciám.

Ak nedopatrením poškodíte a vytrhnete srsť z vášho kožucha, obráťte sa čo najskôr na zástupcu dodávateľa, takto predídete viacerým drahším opravám.

Vždy uskladnite svoj kožušinový odev počas teplých období v priestoroch na to určených, s vyžadovanou teplotou, vlhkosťou a svetelnosťou.

Dbajte na to, aby každý rok po používaní bol váš odev očistený odborníkom. Určíte nie chemickým čistením.

Nikdy neskúšajte samovoľné čistenie doma. Domáce čistenie nie je náhradou za profesionálne čistenie a skladovanie.

Nikdy nenechávajte svoj kožuch v plastovom vrecku alebo gumenom obale, takéto skladovanie obmedzuje cirkuláciu vzduchu a tým zapríčiňuje vysúšanie kože. Na dlhšie uskladnenie používajte vzdušný textilný obal.

Do kožušín sa nesmú uskladňovať chemikálie. Nikdy nepripínajte šperky na Váš kožuch a kožušinové doplnky. Vyhýbajte sa striekaniu parfumov alebo laku na vlasy na Váš kožuch.

Nevkladajte do Vášho kožuchu prípravky proti moliam. Tieto prípravky reagujú s vlhkosťou vo vzduchu a vzniká tak plyn poškodzujúci vlastnosti materiálu. Spôsobujú tiež nežiaduci zápach.

 

Materiály a druhy kožušín

 

V ponuke módneho štúdia Bortolami  Collection nájdete kožuchy z prírodných exkluzívnych materiálov líška, zajac, soboľ, činčila, mýval, norka, ktoré zaručujú najvyššiu kvalitu.

Výber materiálu a samotné spracovanie nesie originalitu majstrov kožušníkov ,,MADE  IN  ITALY”.

Líška je veľmi obľúbená, atraktívna a má rôzne sfarbenia. Aby bola jej srsť nadýchaná a koža vláčna a pružná potrebuje pravidelné čistenie a starostlivosť. Najpopulárnejšia je klasická červená líška, ktorej srsť môže mať rôzne odtiene. U nás môžete nájsť aj bielu sibírsku líšku, platinovú aj striebornú líšku.

Norka je najpopulárnejší materiál na výrobu kožuchov a využije každá časť kožušiny. Má charakter hodvábu a na dotyk je veľmi príjemná. Norka je odolná voči vonkajším vplyvom a aj po rokoch nosenia vyzerá stále ako nová.

Soboľ je luxus medzi kožušinami. Oproti norke je srsť jemnejšia a koža ľahšia a pružnejšia. Jeho termo vlastnosti oceníte hlavne v mrazivom počasí. Sfarbenie sobolej srsti je prevažne v hnedých odtieňoch od zlatistej až po hnedú s modrastým nádychom.

Mýval disponuje striebristým sfarbením srsti, pozdĺž chrbta s čiernymi pruhmi. Kožušina sa spracováva buď v prirodzenej dĺžke srsti, alebo je skracovaná a farbená do rôznych odtieňov.

Činčila má najhustejšiu srsť a na dotyk je veľmi príjemná a hebká. Sfarbenie srsti môže byť striebristo šedé až modrasté. Tento modrastý efekt sa podporuje zosvetlovačmi, ktoré slúžia aj ako ochranný prvok. Krehkosť kože je náročná na spracovanie a preto patrí medzi luxusnejšie kožuchy. Aj napriek jej jemnosti, je činčila odolná voči nežiaducim vonkajším vplyvom a opotrebovaniu.